Currently showing :

Select the law area to show Family Court lists

Please click on a location to view court lists and circuit sitting dates

Street Address: Nigel Bowen Commonwealth Law Courts, Cnr University Ave and Childers Street, Canberra

12 December 2018

COURT NO. 4
Before Judge Hughes
9:00 AM  Turner R & Taylforth T R
9:30 AM  Crick S Y & B J
9:30 AM  Francis K M & S
9:30 AM  Gillespie M & Wright L
9:30 AM  T M Stokes & R J Winter
10:00 AM  Franklin V & Franklin D J & Murphy A L & D L
10:00 AM  Muscat S P & Martin G P

COURT NO. 2
Before Judge Neville
10:00 AM  Darcy T L & Foster R G M
10:00 AM  Granleese J A & Morton A M
10:00 AM  Jerrick A C & Sellings M
10:00 AM  Last S H & Arifah S
10:00 AM  Lloyd M L & A L
10:00 AM  Moore R M & P J
11:00 AM  Allard R & Mcgann K M
11:00 AM  Clarke L & Armbruster A
11:00 AM  Gardner S P & Kaewkhoon B
11:00 AM  Harvey R & Penny K M
11:00 AM  Mackay Y A & Corpus H D
11:00 AM  Morrissey J & Castle M
12:00 PM  Day D J & Tuckwell K E
12:00 PM  Dennis S M & Lindsay J P
12:00 PM  Hickey T L & D J
12:00 PM  Honeysett I V & Byers D L
12:00 PM  Morehouse G J & Jordan Y C
2:00 PM  Harvey M & T E
2:00 PM  Robertson W J & M M
2:00 PM  Singh H & Kaur G
3:00 PM  Clarke S & J

COURT NO. 5
Before Judge Tonkin
9:30 AM  Coldrey R G & Guo M
9:30 AM  Fellows E M & Murtagh D
9:30 AM  Taylor A A & White C C
10:00 AM  Clarke T & Middleby T

No room listed
Before Registrar Payget
9:30 AM  Sharp K & Ninness J
There are no current matters listed

Street Address: Lionel Bowen Building, 97-99 Goulburn Street, Sydney

DUTY JUDGE - Enquiries about urgent duty applications in General Federal Law Matters (NOT Family Law Matters) can be directed to the Associate to the Duty Judge, Judge Barnes on 02 8272 2024.

URGENT BANKRUPTCY MATTERS - Enquiries about urgent applications to a Judge under the Bankruptcy Act should be directed to the Duty Registrar by contacting the Registry on 02 9230 8567 during business hours.

LISTINGS ENQUIRIES - Contact the Registry on 02 9230 8567

After hours urgent General Federal Law Matters (NOT Family Law Matters) should be directed to the Law Courts Security Desk on 02 9230 8282.

The Federal Circuit Court Registry is located on level 17 of the Commonwealth Law Courts Building Queens Square. Court Hearings are held in two locations:

Terrace Tower Group Building, Levels 8, 9 and 13, 80 William Street, Sydney

Lionel Bowen Building, Levels 3 and 4, 97-99 Goulburn Street, Sydney

Refer to Contacts for the Registry phone number and other details.

12 December 2018

4A 4TH FLOOR
Before Judge Henderson
9:30 AM  Akkaoui D & M
9:30 AM  Armstrong A J & Hexter A L
9:30 AM  Blackmore P & Kang A
9:30 AM  Bourchier C E & Scott B S
9:30 AM  Channing M R & V
9:30 AM  Ding D & Jin S (
9:30 AM  Gavin P M & Olsen M K A
9:30 AM  Horton J I & T P
9:30 AM  Hwang J & A
9:30 AM  Juliana J & Miral H
9:30 AM  Katacos N & I
9:30 AM  Khalil H & Ejaz S
9:30 AM  Marino R & Murayama H & Murayama K
9:30 AM  Mastoris A & V R
9:30 AM  Mayer E & Xue F (
9:30 AM  Portland D E & Morris R G F
9:30 AM  Puepke R T & K
9:30 AM  Raines G L & Gardiner K A
9:30 AM  Saliba R & Saunders H
9:30 AM  Wakelin E B & Barnett J
2:15 PM  Norton K J M & A C

4D 4TH FLOOR
Before Judge Kemp
9:30 AM  Bagus Musdyantoko S & E
9:30 AM  Ferreira C C & S
9:30 AM  Mosakhani A & Lui J
10:00 AM  Clarke J M & Handebo C R
10:00 AM  Huang X L & Pearson J

3A 3RD FLOOR
Before Judge Monahan
9:30 AM  Hall W W & E S
9:30 AM  Ng T F & Widjaja J
9:30 AM  Zhu G & Wang A
10:00 AM  Thomas E A & Farinas C L

3B 3RD FLOOR
Before Judge Boyle
10:00 AM  Yenson C M & M P
4:30 PM  Droguett R L & C A

4B 4TH FLOOR
Before Judge B Smith
9:30 AM  Campbell E M & N I
9:30 AM  Ryan K L & P J
10:00 AM  Nikolis C & V
12 December 2018

Before Judge Driver
COURT 13.1, LEVEL 13, 80 WILLIAM STREET
10:15 AM  (P)SYG2093/2017 CQY17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Emmett
COURT 9.3, LEVEL 9, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG794/2018 BLR18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
9:30 AM  (P)SYG1264/2018 KNEAD (HOLDING) S.A.L. & ANOR v LORENZO VALANTINO FIORDELLI

Before Judge Nicholls
COURT 8.2, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG77/2018 KIKKI TAGAROULIAS v NEWCASTLE UNIVERSITY STUDENTS ASSOCIATION INCORPORATED & ANOR
11:00 AM  (P)SYG235/2017 AIL17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Cameron
COURT 8.3, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
10:15 AM  (P)SYG1757/2018 NICHOLAS JOHN BYRNE v GARRY HAMILTON
10:15 AM  (P)SYG3706/2017 NICHOLAS JOHN BYRNE v GARRY HAMILTON

Before Judge Manousaridis
COURT 8.1, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG3214/2018 PETER ANDREW TAYLOR v VIVACITY ENGINEERING PTY LTD
9:30 AM  (P)SYG3238/2018 OLIVIERO CARBONI v ACCIDENT REPAIR MANAGEMENT ABN 65 165 973 188 & ORS
2:15 PM  (P)SYG954/2017 BIR17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Street
COURT 9.1, LEVEL 9, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG1946/2017 SAKKA PAPPOE MEGASE v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION
10:15 AM  (P)SYG2033/2018 ANGRAJ SINGH v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Before Judge Smith
COURT 9.2, LEVEL 9, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG1983/2017 LEIGHTON KING v PIA MORTGAGE SERVICES PTY LTD & ORS
10:15 AM  (P)SYG2299/2017 DGS17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
11:30 AM  (P)SYG2968/2017 EGX17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:15 PM  (P)SYG2337/2017 DIH17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Registrar Tesoriero
ECOURTROOM
4:00 PM  (P)SYG2636/2018 LION FINANCE PTY LTD ACN 095 926 766 v PANTELIS BELESSIS

Before Registrar Chuan Ng
ECOURTROOM
4:00 PM  (P)MLG1568/2018 LION FINANCE PTY LTD v JOSEPH BENEDICT MCCANN
4:00 PM  (P)LNG67/2018 THE OWNERS - STRATA PLAN NO 13896 v JASON SCOTT MARIN

Street Address: 1-3 George Street, Parramatta

12 December 2018

COURT 3, LEVEL 2
Before Judge Harman
9:30 AM  Ayoub J & J
9:30 AM  Brandes De Roos C J & M J
9:30 AM  Fowler M & M S
10:00 AM  Luck C A & H J
10:00 AM  Weller A F & Gove A P

COURT 4, LEVEL 2
Before Judge Myers
10:00 AM  Acheson A & M
10:00 AM  Attia A & G
10:00 AM  Hammoud F & M
10:00 AM  Lesch E & D'Mello A
10:00 AM  Newling B A & K
10:00 AM  Munro C J H & Attewell C L
12:00 PM  Alkhamisi A J T & S
12:00 PM  Dvorakova S & Greer D I
12:00 PM  Egan J M & N

COURT 8, LEVEL 2
Before Judge Newbrun
9:30 AM  Allison B S & Salazar A M P
9:30 AM  Axiak D J C & Grech S A
9:30 AM  Baskaran R & Shyam S
9:30 AM  Calleia J & Wade R
9:30 AM  Dufty M V & T
9:30 AM  Goodchild F A & D
9:30 AM  Mcmanaway L & Haworth B
9:30 AM  Parraguez I E & Meechan T M
9:30 AM  Webster G K & K M
9:30 AM  West A & Debello B E
9:30 AM  Wilson G & Wilson - O'Connor C
11:30 AM  Cuneo K M & Altshuler M & Harris S
11:30 AM  Duggan A J & S M
11:30 AM  Ferreira J T & Perham A
11:30 AM  Fyfe P J & Kennedy D M M
11:30 AM  Hardwick L W & M A
11:30 AM  Massey C & Cadden M
11:30 AM  Pauling T & Brown F A
11:30 AM  Thwaite R & Ashlin N
11:30 AM  Wawi A & K

COURT 12, LEVEL 3
Before Registrar Bartlett
9:30 AM  Crisp J S & R G
9:30 AM  Fitzpatrick C B & S M
9:30 AM  Fraser S J & Suarez Rodriguez M S
9:30 AM  Garagounis K & T
9:30 AM  Hamad H & Osseili H
9:30 AM  Mulhem S F & N M
9:30 AM  Shah A & H
10:00 AM   Adhikari N & Giri P R
10:00 AM  Ajja N S M & Ashoree A S K
10:00 AM  Apap P & D K
10:00 AM  Bhandari P & Luthra M
10:00 AM  Butcher C & M E
10:00 AM  Casimiro G A & T
10:00 AM  Ferris L R & L P
10:00 AM  Fletcher J L & Burgess B B
10:00 AM  Grimaldi M & L
10:00 AM  Hobaiter M M & L
10:00 AM  Hur E & Jang W Y
10:00 AM  Knibbs C L & C J
10:00 AM  Knowles B P & R A
10:00 AM  Morton A W & J A
10:00 AM  Nicholson A & J A
10:00 AM  Singh H & Gandhi N
10:00 AM  Smith A D & Smith K-M
10:00 AM  Vassallo S M & K D
10:00 AM  Wang J & Wu J
10:00 AM  Wong P K & Zheng L
11:00 AM  Ahtee M & R
11:00 AM  Benson G J & M J
11:00 AM  Cheema F M & Khalid H
11:00 AM  Christian C J & A Z
11:00 AM  Coleman J J & B J
11:00 AM  Evans M D & Nguyen-Evans A
11:00 AM  Fodor M S J & R A
11:00 AM  Loeung P & Oum J K
11:00 AM  Nguyen D & Doan T T K
11:00 AM  Nguyen T C & T T
11:00 AM  Ocampo M & R C
11:00 AM  Omar M S & Kazi A S
11:00 AM  Phillips T A & Stevens N
11:00 AM  Sibanda T & N M
11:00 AM  Spek K M & L J
11:00 AM  Ta V C & Ngo T A P
11:00 AM  Turk D A & H
11:00 AM  Warren M T & J A
11:00 AM  Worner A M & A
11:00 AM  Zhang M & Xue L
12:00 PM   Adan W & Hamari S M
12:00 PM   Nguyen L A & Gaiquy M R
12:00 PM   Shutt R J & Berthon K J
12:00 PM  Alqatrani A M J & Abbas N
12:00 PM  Chandra R & Megha G
12:00 PM  Chandra S R & Singh N R
12:00 PM  Dangol B & Shrestha R
12:00 PM  Fox J E & Liu X
12:00 PM  Galea C M & L M
12:00 PM  Grossmith L P & S M
12:00 PM  Gurnett R M & B
12:00 PM  Harvey P A & L W
12:00 PM  Jeffery B D & M L
12:00 PM  Mohamed S A & Dhinbil H J
12:00 PM  Morgans A C & V
12:00 PM  Muscat E S & F L
12:00 PM  Pham V M & Bui T N H
12:00 PM  Sadaka L E & B
12:00 PM  Sajan C K & Gaddehosur Venugopal S
12:00 PM  Singh A & Kaur J
12:00 PM  Singh K & Kaur S

IN CHAMBERS, LEVEL 3
Before Registrar Boldiston
2:15 PM  Oldman J A & C
There are no current matters listed

Street Address: Commonwealth Law Courts Building, 61 Bolton Street, Newcastle

12 December 2018

No room listed
Before Judge Terry
9:30 AM  Crist T & Watson B T
9:30 AM  Garner D C & Crick D B
9:30 AM  Sharman T L & Ahearn R E

NEWCASTLE COURT ROOM 1 - LEVEL 4
Before Judge Terry
9:30 AM  Byrnes M J & Clarke J N
9:30 AM  Canvin E R & Hallinan M J
9:30 AM  Carter A R & Southwell T
9:30 AM  Cesare L G G & Tinsley C J
9:30 AM  Coe K A & J W & Fitzroy C
9:30 AM  Dew G R & Moodie R L
9:30 AM  Duering M S & Hughes R N
9:30 AM  Griffiths T & N M L
9:30 AM  Hogan N P & C J
9:30 AM  Hollis S G & S A
9:30 AM  Jones C H & P A
9:30 AM  Kerrsmith D A & S M
9:30 AM  Kilby K U R & Lawrence B
9:30 AM  Lodge S H & Wood K A
9:30 AM  Mcdonall C J & Manuel A L
9:30 AM  Mcleod S M & M A
9:30 AM  Vanderpoel R & Beagley C L
9:30 AM  White D J & D K
11:30 AM  Sampson N A & Houghton J K
11:30 AM  Wardrop K J & Werleman S B

NEWCASTLE COURT ROOM 5 - LEVEL 1
Before Judge Costigan
9:00 AM  Robertson K H & J
9:30 AM  Grech C L & Pye G & Teuma J
9:30 AM  Potts T A & Pagett J I & Hand M J
9:30 AM  Stanic B P & Lee B
10:00 AM  Hicks R D & J
10:00 AM  Pavey G E G & A A

COURT 2 - LEVEL 4
Before Judge Betts
9:00 AM  Schuelein N L & Tall M

REGISTRAR'S CHAMBERS LEVEL 2
Before Registrar CLARKE
9:00 AM  Porter R M & M J N

Street Address: Commonwealth Government Centre, 43 Burelli Street, Wollongong

12 December 2018

1ST FLOOR-WOLLONGONG
Before Judge Altobelli
9:00 AM  Jeffcoat S & Kade S
9:30 AM  Brown T & Vrins S
9:30 AM  Crowley M & Lane R S
9:30 AM  Cummins J A M & Turley B D
9:30 AM  Defina R & J
9:30 AM  Double A & Jones C E
9:30 AM  Jarquin G & J E & Ngolemasango J O
9:30 AM  Payne A W & Duarte M
9:30 AM  Robinson S M & J
9:30 AM  Rodgers C I & Peters J
9:30 AM  Sullivan R D & Mcgregor D E
10:00 AM  Morris J R J & Croese S
2:00 PM  Crowley B & Divjakovski R

Street Address: 463 Kiewa Street, Albury

Sitting Dates:

Week Commencing:

18 February 2019

1 April 2019

17 June 2019

2 September 2019

18 November 2019

There are no current matters listed
There are no current matters listed

Street Address: Beardy Street Mall, Armidale

Sitting Dates:

Week Commencing:

11 February 2019 (Armidale)

6 May 2019 (Tamworth)

15 July 2019 (Armidale)

30 September 2019 (Gunnedah TBC)

25 November 2019 (Tamworth TBC)

There are no current matters listed

Street Address: Broken Hill Court House at Argent Street, Broken Hill

Sitting Dates:

Week commencing:

4 March 2019

17 June 2019

21 October 2019

There are no current matters listed

Street Address: 2 Beryl Street, (Cnr Pacific Hwy), Coffs Harbour

Sitting Dates:

Week commencing:

18 February 2019

6 May 2019

22 July 2019

23 September 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Commonwealth Centre, Level 2, Cnr Macquarie and Wingewarra Streets, Dubbo

Sitting Dates:

Week commencing:

17 December 2018

4 March 2019

29 April 2019

13 May 2019

24 June 2019

1 July 2019

2 September 2019

16 September 2019

11 November 2019

16 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Lismore Rural Registry, Westlawn Building, Level 2, 29-31 Molesworth Street, Lismore

Sitting Dates:

Week commencing:

3 December 2018

4 February 2019

8 April 2019

29 April 2019

3 June 2019

17 June 2019

8 July 2019

5 August 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Cnr Byng Street & Lords Place, Orange

Sitting Dates:

Week commencing:

11 February 2019

17 June 2019

2 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Port Macquarie Local Court, 22-26 Murray Street, Port Macquarie

There are no current matters listed

Street Address: Tamworth Local Court, cnr Marius and Fitzroy Streets, Tamworth

Sitting Dates:

Week Commencing:

11 February 2019 (Armidale)

6 May 2019 (Tamworth)

15 July 2019 (Armidale)

30 September 2019 (Gunnedah TBC)

25 November 2019 (Tamworth TBC)

There are no current matters listed

Street Address: 49 Fitzmaurice Street, Wagga Wagga

All matters to be heard in Wagga Wagga need to be filed through the Canberra Registry.

Sitting Dates:

Week commencing:

18 March 2019

20 May 2019

15 July 2019

9 September 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Wauchope Local Court, 41 Hastings Street, Wauchope

Sitting Dates:

Week commencing:

25 March 2019

13 May 2019

8 July 2019

23 September 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Supreme Court Building, State Square, Darwin

Street Address: Level 2, Supreme Court Building, State Square, Darwin

LISTING ENQUIRIES - Contact the Listing Section on 08 8941 2333 or use Federal Law Search at www.comcourts.gov.au/public/esearch.

There are no current matters listed
12 December 2018

Before Judge Young
COURT ROOM 8, LEVEL 4 - SUPREME COURT
10:15 AM  DNG6/2017 UNITED VOICE v SERCO GROUP PTY LTD
10:15 AM  DNG12/2018 PRABEG SHRESTHA & ANOR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
2:15 PM  DNG21/2018 CTH18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS AND ANOR

Street Address: Westpoint Building, Cnr Railway Terrace and Stott Terrace, Alice Springs

Sitting Dates:

Week commencing:

25 March 2019

29 July 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Cnr North Quay and Tank Streets, Brisbane

12 December 2018

BRISBANE COURT 2, LEVEL 1
Before Judge Lapthorn
11:00 AM  Corish E M & Boodle B M G

BRISBANE COURT 12, LEVEL 2
Before Judge Coates
9:00 AM  Knox M & Silvey E & Terzibasic-Silvey J
9:00 AM  Mickleson K I & T W
9:00 AM  Webb B & Macdonald A
9:30 AM  Acikgoz F & Skelton J L & Turkyilmaz V S
9:30 AM  Bills K V & Hicks B
9:30 AM  Bills K V & Smith I R
9:30 AM  Bowles M J & Zeller J L
9:30 AM  Cameron C M & S R
9:30 AM  Christie R & Conlon L
9:30 AM  Condon K & Webster S
9:30 AM  Donovan L M & C D & White B L & Williams K L
9:30 AM  Elomari M A & Demmers K & Elomari J
9:30 AM  Fullick D M & J L
9:30 AM  Hubbard N E J & Easton A P
9:30 AM  Hudson K P & Griffith Z A
9:30 AM  Kelly R L & Gorman M D
9:30 AM  King M J & Anderson E B
9:30 AM  Masterton M A & Masterton B & Reeves A E
9:30 AM  Myers A L & M K W
9:30 AM  Neate L & R J
9:30 AM  O'Gorman S K & A M
9:30 AM  Parkinson M J A & Coates G L
9:30 AM  Pearce B W & Fairbanks C L V
9:30 AM  Rodger M A & Flintham L J
9:30 AM  Sharp D T & M E
9:30 AM  Shelley D J & K
9:30 AM  Tukavkin A & Coombs J L
9:30 AM  Wagstaff N T & Browne L M
9:30 AM  Whitten D J & Lawrence A L

BRISBANE COURT 3, LEVEL 1
Before Judge Spelleken
9:30 AM  Salgado Manrique S A & Mcburney J D

BRISBANE COURT 5, LEVEL 1
Before Judge L Turner
9:30 AM  Cross K A & Kingston D J
9:30 AM  Dooley K G & M C & Mc Brien T
9:30 AM  Maclachlan A R & Bannerman A J
9:30 AM  Mcintosh N L & Rielly K L
9:30 AM  Mcsweeney L A G & Mitchell H L
9:30 AM  Parsonage R A & Parsonage-Watts N D
9:30 AM  Reed N L & M J
9:30 AM  Rowe A L & Seymour K M
9:30 AM  Smith A L & Stephensen B S
10:00 AM  Yaxley K L & C B M

REGISTRAR CONFERENCE ROOM, LEVEL 3
Before Registrar Stoneham
9:00 AM  Reilly K M & L D

LEVEL 4, HEARING ROOM 1
Before Registrar Webb
9:30 AM  Baker E M & E
9:30 AM  Bell A M & D M T
9:30 AM  Brusch T W & J T
9:30 AM  Cobb H M & Cobbledick B J
9:30 AM  Collins J A & P
9:30 AM  Crates T L & Crates C R
9:30 AM  Daniel E A & Obalim R S
9:30 AM  Dawood D A & El Ashry A F
9:30 AM  Fitzpatrick D L & Tran T T H
9:30 AM  Gainey C A & Byrnes M J
9:30 AM  Garbellotto G & J
9:30 AM  King S A & S
9:30 AM  Michael A D & M J
9:30 AM  Murray A K S & Chan S
9:30 AM  Murrell A B & Hansen H M
9:30 AM  Pearson D A & J
9:30 AM  Posthuma E & Hole M E
9:30 AM  Ritchie P M & M M
9:30 AM  SHEEN, G & G J
9:30 AM  Terrill C M & Joseph L B

No room listed
Before Registrar Webb
10:30 AM  Angiolini S & Slatter B J
10:30 AM  Atkins S K & Griffin M M
10:30 AM  Bell S M & A S
10:30 AM  Lanz L M & M W
10:30 AM  Millar N B & J V
10:30 AM  Mohammed F F & Bi S
10:30 AM  O'Shea D & M
10:30 AM  Powell G L & U S

LEVEL 4, HEARING ROOM 1
Before Registrar Webb
11:30 AM  Adams C M & I R
11:30 AM  Bain J A & S C
11:30 AM  Barrow S M & J P
11:30 AM  Brooks K R & C M
11:30 AM  Chuc C G & L
11:30 AM  Dickinson D K & D R
11:30 AM  Flaskas A H & Bickle S L
11:30 AM  Hendry G D & J A
11:30 AM  Johns L A & Morphew S J
11:30 AM  Kirk M A & T R
11:30 AM  Li H & Tao J
11:30 AM  Loweke K E & Chambers B J
11:30 AM  Mcauliffe J L & Rea J J M
11:30 AM  Medina E S M & Lambino M P L
11:30 AM  Mitchell C S & Dixon L P J
11:30 AM  Nolan K R & D M
11:30 AM  O'Malley E M & D J
11:30 AM  Olive A K & A M
11:30 AM  Sarkans N & O
11:30 AM  Sauer J R & R W
2:00 PM   Fitzgerald D P & Lawford R G
2:00 PM  Abderhalden A & L R
2:00 PM  Andrew J E & G J
2:00 PM  Archer D J & K M
2:00 PM  Badcock G D & A E
2:00 PM  Bainbrigge P R & M L
2:00 PM  Bartlett L M & A M
2:00 PM  Bishop B G & Sinnamon A C
2:00 PM  Bridgeman J & J A
2:00 PM  Bryant C W & S M
2:00 PM  Butchard B J & A M
2:00 PM  Catts B J & T L
2:00 PM  Chan V W L & Li R
2:00 PM  Davies K A & Davies T
2:00 PM  Dennis S A & M J
2:00 PM  Dyer D B G & L M
2:00 PM  Edwards J F & L
2:00 PM  Haffenden J D & T L
2:00 PM  Healey F K & L J
2:00 PM  Johnson A A & R K
2:00 PM  Koch D R & Zealey M L
2:00 PM  Lamshed M C & Fraser M L
2:00 PM  Mac Dougal S L & Brakels K L
2:00 PM  Mantova M S & Mclean A J
2:00 PM  Marshall R P & L
2:00 PM  McAlpine D P & H L
2:00 PM  Mcfadyen A R & K L
2:00 PM  Moeckel D S & K A
2:00 PM  Palfrey A J & Y C
2:00 PM  Pearce G F & M E
2:00 PM  Pirie A N & Gill M L
2:00 PM  Purbrick S A & M T
2:00 PM  Rattey S C & Morgan A
2:00 PM  Robles Chinchay G E & Cordova Jimenez Y M
2:00 PM  Schimke R D & C R
2:00 PM  Spears M D & H L
2:00 PM  Stevens B R & K D
2:00 PM  White C D & T A
2:00 PM  Whiteman D J & K
2:00 PM  Zarzecki D J & Bowen T
12 December 2018

Before Judge Vasta
COURT NO. 1, LEVEL 1
10:00 AM  BRG1113/2017 DAVID KRISTJANSSON v STATE OF QUEENSLAND

Before Registrar Lynch
COURT NO. 8, LEVEL 6
9:30 AM  BRG867/2018 THE BODY CORPORATE FOR ABODE ON MOREHEAD - COMMUNITY TITLES SCHEME 40981 v ERIC GEORGES DEREU
9:30 AM  BRG917/2018 BODY CORPORATE FOR THE SANDS CTS 14967 v PARVIS AMIRI
9:30 AM  BRG1055/2018 HERRIOTS PTY LTD v NOEL FAULKNER & ANOR
9:30 AM  BRG1061/2018 BODY CORPORATE FOR HARRY COMMUNITY TITLES SCHEME 44291 v GRAEME PHILLIP SLADE
9:30 AM  BRG1075/2018 LION FINANCE PTY LTD v MELANIE LOUISE ELIOU, ALSO KNOWN AS MELANIE LOUISE SMITH
9:30 AM  BRG1077/2018 LION FINANCE PTY LTD v JOHN ANTHONY MACKENZIE
9:30 AM  BRG1098/2018 ADBRI MASONRY PTY LTD v STEPHEN DANIEL MCGOWAN & JANET MCGOWAN
9:30 AM  BRG1106/2018 LION FINANCE PTY LTD v ROBERT TUMUSIIM ALSO KNOWN AS ROBERT MWEBAZE TUMUSIIME
9:30 AM  BRG1107/2018 LION FINANCE PTY LTD v NONI MARIE WEST-CARVELL
9:30 AM  BRG1108/2018 LION FINANCE PTY LTD v PETER GRANT
9:30 AM  BRG1125/2018 LION FINANCE PTY LTD v BHAWANDEEP KAUR
9:30 AM  BRG1126/2018 LION FINANCE PTY LTD v JAMES MARK STRICKLAND
9:30 AM  BRG1134/2018 STATE OF QUEENSLAND v SHANE MICHAEL VALENTINE
9:30 AM  BRG1143/2018 JBS AUSTRALIA PTY LIMITED v DANIEL JAMES HAWKINS
9:30 AM  BRG1147/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v GRAHAM ALLAN CARR
9:30 AM  BRG1148/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v JILLIAN DELL BAKER
9:30 AM  BRG1149/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v ROBERT WILSON
9:30 AM  BRG1151/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v NELSON DARIO LOPERA
9:30 AM  BRG1152/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v BRUCE ARTHUR KERR

Street Address: Commonwealth Government Centre, 104 Grafton Street, Cairns

There are no current matters listed

Street Address: Virgil Power Building, 46 East Street, Rockhampton

12 December 2018

YEPPOON MAGISTRATES COURT 21-23 NORMANBY STREET YEPPOON QLD
Before Judge Demack
9:15 AM  Cruickshank H E & J L
9:15 AM  Dixson A J & S W
9:15 AM  Fontaine S A & E H
9:15 AM  Gubbay S & R S J
9:15 AM  Kuskey K M & Kuskey A T & Wilson A N
9:30 AM  Welburn M A & P L
10:00 AM  Thornber D J & R N
2:00 PM  Buchanan K E & Bailey A G
2:00 PM  Conza C D & D'Arro M A
2:00 PM  Fairburn I T & Beezley A
2:00 PM  Flutey K M & Mason R C
2:00 PM  Hosker M B & M M

Street Address: 2nd Floor, 143 Walker Street, Townsville

12 December 2018

No room listed
Before Judge Middleton
9:00 AM  Wells G W & Campbell B
9:30 AM  Balmer R S & Hope T A
9:30 AM  Carew-Reid D & Patel F M
9:30 AM  Chapman A J L & Boschetti-Chapman J L
9:30 AM  Clegg V & B
9:30 AM  Curtis N & W L
9:30 AM  Downes K A & Andrew M D
9:30 AM  Eastlake T J & Capner S L
9:30 AM  Kelly D J & Cutmore J A
9:30 AM  Norman M A & Greenock J P
9:30 AM  Powell J A & Kurz A F
9:30 AM  White M M & Tobane M

Street Address: 44 Quay Street, Bundaberg

Sitting Dates:

Week commencing:

11 February 2019

20 May 2019

28 October 2019

There are no current matters listed

Street Address: Hervey Bay Court House, Cnr Queens Road & Freshwater Street, Hervey Bay

Sitting Dates:

Week commencing:

25 March 2019

22 July 2019

26 August 2019

2 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: 43 Ellenborough Street, Ipswich

Sitting Dates:

7 December 2018

15 February 2019

22 March 2019

10 May 2019

7 June 2019

26 July 2019

13 September 2019

25 October 2019

6 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Mackay Magistrates Court, 12 Brisbane Street, Mackay

Sitting Dates:

Week commencing:

4 February 2019

4 March 2019

1 April 2019

13 May 2019

24 June 2019

22 July 2019

19 August 2019

16 September 2019

14 October 2019

11 November 2019

12 December 2018

C/- MACKAY MAGISTRATES COURT
Before Registrar Boyd
9:00 AM  Camilleri D M & A J
11:00 AM  Hamilton M E & Knight P C

Street Address: Cornmeal Parade, Maroochydore

Sitting Dates:

Week of 3 December 2018

10 December 2018

1 February 2019

4 February 2019

1 March 2019

4 March 2019

4 and 5 April 2019

13 and 14 May 2019

7 June 2019

Week of 10 June 2019

18 and 19 July 2019

29 and 30 August 2019

10 and 11 October 2019

7 and 8 November 2019

Week of 2 December 2019

9 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Corner of Davenport and Hinze Streets, Southport

Sitting Dates:

15 February 2019

22 March 2019

3 May 2019

14 June 2019

12 July 2019

9 August 2019

6 September 2019

4 October 2019

15 November 2019

6 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: 159 Hume St, Toowoomba

Sitting Dates:

7 and 8 February 2019

4 and 5 April 2019

9 and 10 May 2019

27 and 28 June 2019

15 and 16 August 2019

26 and 27 September 2019

21 and 22 November 2019

5 and 6 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 3 Angas Street, Adelaide

12 December 2018

COURT ROOM 1, LEVEL 1
Before Judge Mead
9:15 AM  Christie P C & Young D
9:15 AM  Corti G M & Parrella D
9:30 AM  Mayo R C & Newbury M
9:30 AM  Noal D L & F J
10:00 AM  Downe R K & Cox B S
10:30 AM  Ward B J & Loechel S
11:00 AM  Tanner C & Hazledine L
2:15 PM  Maclennan S C & Thompson L J

COURT ROOM 6, LEVEL 1
Before Judge Brown
2:15 PM  Gountounas D & D
2:15 PM  Stone J & Reeves C
2:15 PM  Stratford S E & O'Connor K J & Stratford S M & Muir M C

COURT ROOM 5, LEVEL 1
Before Judge C Kelly
9:30 AM  Coulter-Aplin H & Spears L
9:30 AM  Goode C L & Taylor R T
9:30 AM  Jacky B J & J J
9:30 AM  Leendertse M J & M A
9:30 AM  Long T S & Fleming S
9:30 AM  Wojtyna J L & K
10:00 AM  Beaumont T L & J
10:00 AM  Bueti J A & J M
10:00 AM  Howard A N & Smith C J
10:00 AM  Jeffries C G & Swalwell E
11:00 AM  Iannicello M A & T J
11:00 AM  Lasscock J M & Milisits-May K L
11:00 AM  Wickramaarachchi T & C
12:00 PM  Woods G W & Learmonth H L
2:15 PM  Dimoglides E & C W
2:15 PM  Nguyen K D K & Pham T M L
2:30 PM  Konopka E J & Martin R J
2:30 PM  Williams G A & Turner E K L
3:00 PM  Reeve-Fowkes M R & D E
3:30 PM  Kimber K S & Jans J W

COURT ROOM 4, LEVEL 1
Before Judge Cole
9:15 AM  Coronel Avila J C & De Barros-Vizcaya E Y
9:15 AM  Crosby J C & K E
9:15 AM  Daniels L J & Woodall K S
9:15 AM  Sabatini P & Congdon M
9:15 AM  Skinner A & Mousley A R
9:15 AM  Smith P L & Sumner P L & Ahang R A
9:15 AM  Smyrneos S & R
9:15 AM  Stirling B J P & Hanson T L
9:15 AM  Wickham G B & J A
9:15 AM  Williams S A & W N
10:00 AM  Bainbridge P C & K A
10:00 AM  Barnes B M & Girdham L A M
10:00 AM  Black R M & Files D L
10:00 AM  De Ross J S R & C P
10:00 AM  Doyle R S & B M
10:00 AM  Edwards W & Fleming K
10:00 AM  Field B D & Phillips G E
10:00 AM  Fisher A P & S M
10:00 AM  Gale S & T
10:00 AM  Gordon C R & Middap M C
10:00 AM  Habib H & Hussain F
10:00 AM  King T S & K J
10:00 AM  Lynn C E V & S G D
10:00 AM  Meegan J D & L J
10:00 AM  Partridge J & R
10:00 AM  Randall A & N R
10:00 AM  Spehar M & Poyner D A
10:00 AM  Taylor T D & Parker E A
10:00 AM  Vandenheuval M & W F
10:00 AM  Watson K S & Van Eyk H G
2:15 PM  Stocker K J & Cudsi C S
3:15 PM  Koop L & Jacob R L

COURT ROOM 3, LEVEL 1
Before JUDGE Heffernan
9:30 AM  Evans R K & Mcshane J J
9:30 AM  Gray W M & B M
9:30 AM  Groenewegen H & Zanker T
9:30 AM  Johnson K A & Buckley J P
9:30 AM  Pape A E & P
9:30 AM  Plant J R & Henderson S T
10:00 AM  Taylor S J & N A
11:00 AM  Pietris M M & G
11:30 AM  Rule C K & Kruse J R
12:30 PM  Wilson M A & Rowett M E
2:15 PM  Cuni T & Marashi S

1:39 ADELAIDE CONFERENCE ROOM
Before Registrar De Corso
9:15 AM  Henderson R A & Nehme S
11:00 AM  Hill G J & Desfontaines A

COURT ROOM 13, LEVEL 3
Before Registrar Brown
2:30 PM  Peato S & Bogi L
2:30 PM  Smeeth J I & Armstrong N S
2:30 PM  Talbot D M & J A
2:30 PM  Thompson J & Grieves K J & Thompson T J
2:30 PM  Wilson P T & K
12 December 2018

Before Judge Brown
COURT NO. 6 LEVEL 1
2:15 PM  ADG60/2018 DANIEL GIRARDI v GETINGE AUSTRALIA PTY LTD T/A GETINGE

Before Registrar Parkyn
ECOURTROOM
Not Before 8:30 AM  ADG323/2018 AXESS DEBT MANAGEMENT PTY LTD ACN 061 791 786 v MELVILLE ERNEST THER SCHROEDER

Street Address: Broken Hill Court House at Argent Street, Broken Hill

Sitting Dates:

Week commencing:

4 March 2019

17 June 2019

21 October 2019

There are no current matters listed

Street Address: Mount Gambier Court House, 41 Bay Road, Mount Gambier

Sitting Dates:

Week commencing:

25 February 2019

6 May 2019

19 August 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 39-41 Davey Street, Hobart

12 December 2018

COURT 7, 1ST FLOOR
Before Judge Baker
9:45 AM  Pollard M K & Treton A P
9:45 AM  Wheeler A J & Bocchino J
10:00 AM  Crawford A & Young N W
10:00 AM  Herbert A C & Rose W N
10:00 AM  Rooks S E & B L
2:30 PM  James T M & S M

COURT 6, 1ST FLOOR
Before Registrar Weidmann
9:30 AM  Barford B J & A G G
9:30 AM  Edge R A & Hall D I
9:30 AM  Pearce C V & W L
9:30 AM  Ritchie R A & Thomas M A
12 December 2018

Before Judge Baker
COURT 7, LEVEL 1
2:30 PM  (P)LNG71/2016 CHRISTINE SZABO v ST MICHAEL'S ASSOCIATION INC

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Level 3, ANZ Building Cnr Brisbane and George Streets, Launceston

There are no current matters listed

Street Address: Law Courts, Alexander Street, Burnie

Sitting Dates:

Week commencing: 

3 December 2018

11 February 2019

11 March 2019

8 April 2019

6 May 2019

1 July 2019

26 August 2019

23 September 2019

21 October 2019

18 November 2019

16 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 305 William Street, Melbourne

Important information for Melbourne Registry

Please allow at least 30 minutes for security screening ahead of your court event to avoid stress and delay before your hearing.

12 December 2018

COURT 6D, LEVEL 6
Before Judge Hartnett
10:00 AM  Anderson J P & K A
10:00 AM  Espiga M C & M R M
10:00 AM  Prabakaran P & Prabkaran S
10:00 AM  Singh S & Dargaville M J
10:00 AM  Wust R & D C

COURT 2E, LEVEL 2
Before Judge Riethmuller
10:00 AM  Nicolaou E & C

COURT 2A, LEVEL 2
Before Judge Riley
9:45 AM  Bird D J & Polsen N L
9:45 AM  Brown S A & Gomez S S
9:45 AM  Buccella S L & D'Monte R S
9:45 AM  Caneva C M & D J
9:45 AM  De Boers A A & Chau R M
9:45 AM  Dimakis D & G
9:45 AM  Douglas C A & Cote G
9:45 AM  Gregorc A & F
9:45 AM  Hall G C & M L
9:45 AM  Hogan L J & White N L
9:45 AM  Sakajiou I & Moalem J
9:45 AM  Vergiris E & C
9:45 AM  Wood & Pantling
10:00 AM  Baker J E & M
10:00 AM  Burgo F K & G
10:00 AM  McCullough D J & Missios E
10:00 AM  Mian F & S
2:15 PM  Lodhi H & Tariq F

COURT 2B, LEVEL 2
Before Judge Bender
9:45 AM  Alashkar S & Darwish K
9:45 AM  Alashkar S & Darwish K
9:45 AM  Bashane F & Abdi S
9:45 AM  Camilleri J & C
9:45 AM  Davidson N A & Bell W I
9:45 AM  Deluca M & C
9:45 AM  Docherty K & M N
9:45 AM  Hall E A & Nolte S M
9:45 AM  Harris J M & Wintle K
9:45 AM  James C & B
9:45 AM  Kreyan R & Krejan B
9:45 AM  Lawrence L M & Macklinshaw B J
9:45 AM  Lewis N R & P A & Lewis (Deceased) K A & Clarke D & Green D & Mitton S
9:45 AM  Martin B R & F
9:45 AM  Nahmias R & Friedl C
9:45 AM  Said D L & Caruana C
9:45 AM  Saunders A J & C A
9:45 AM  Shearer J L & Fichera M G
9:45 AM  Stanley D B & England D E
9:45 AM  Williams E L & B T

COURT 6C, LEVEL 6
Before Judge Curtain
9:30 AM  Macdonald M & S
9:30 AM  Wales M L & M S
10:00 AM  Smith A P & Harrold S D

COURT 6F LEVEL 6
Before Judge Harland
9:30 AM  Huynh H L & Tudo P
10:00 AM  Donovan B & S G
10:00 AM  Kirchner B J & Laing A J
10:00 AM  Pitto G & Butta N
10:00 AM  Plant S G & L J

COURT 2G, LEVEL 2
Before Judge Small
9:30 AM  Harrison J S & Morrow L & Harrison D
10:00 AM  Bishop G A & Coats A C

COURT 2J, LEVEL 2
Before Judge Stewart
10:00 AM  Coombe A O & Kelberg C J
10:00 AM  Grande P J & Cannarella T
10:00 AM  Neil P G & J
10:00 AM  Ribeiro M J & J
10:00 AM  Shakir A & Mahmood F K
10:00 AM  Sharp T M & Nummy A J

COURT 6J LEVEL 6
Before Judge Wilson
10:15 AM  Brewer J H & A P
10:15 AM  Debono E & Kealy M J
10:15 AM  Debono E & Kealy M J
10:15 AM  Grant K A & Mactier T C R & Dosser A
10:15 AM  Jasinski A J & V
10:15 AM  Marshall R & Harloff C
10:15 AM  McArd M J & Harriss J S J & D J
10:15 AM  Sabah D & Youkhana N N
10:15 AM  Sullivan G M & Fusca R

COURT 2H, LEVEL 2
Before Judge Williams
10:00 AM  Ali A S & Mahoney M M
10:00 AM  Cubillos Y & Herring C
10:00 AM  Fu S & Dong D
10:00 AM  Hristovski B & J
10:00 AM  Kaur N & Singh V
10:00 AM  Mahoney M & M
10:00 AM  Reincastle M M S & N M A

COURT 2K, LEVEL 2
Before Judge Williams
10:00 AM  Fu S & Dong D

COURT 2C, LEVEL 2
Before Judge McNab
9:30 AM  Hietanen M A & M L

COURT 6G LEVEL 6
Before Judge A Kelly
10:00 AM  Rafferty P J & C

COURT 2F, LEVEL 2
Before Judge Kirton
10:00 AM  Illman C & J R

LEVEL 5 CONFERENCE ROOM
Before Registrar Riddiford
9:15 AM  Popovski B & R

LEVEL 5 CONFERENCE ROOM
Before Registrar Hubble
2:15 PM  Cook J A V & Hanning Z T
12 December 2018

Before Judge Riethmuller
COURT 2E LEVEL 2
10:00 AM  MLG1080/2017 CFG17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION
10:00 AM  MLG3608/2018 SULEKHA ABDI & ANOR v MING LU
10:00 AM  MLG2155/2017 EMR17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:30 PM  MLG2757/2016 DXM16 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:30 PM  MLG2806/2016 EBA16 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:30 PM  MLG2326/2017 MD MAFIZUL HASAN HAWLADER, & ANOR v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Joshua Wilson
COURT 6J LEVEL 6
10:15 AM  MLG2633/2017 FHN17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:15 PM  PEG425/2017 DOX17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge McNab
COURT 2C LEVEL 2
10:00 AM  MLG1540/2016 MURALI KRISHNA TANNERU v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:15 PM  MLG279/2018 AMQ18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Before Judge A Kelly
COURT 6G LEVEL 6
10:00 AM  MLG1395/2018 STEPHEN ROBERT DIXON AS TRUSTEE OF THE PROPERTY OF MARK QUINLAN LYNCH & ANOR v MARK QUINLAN LYNCH & ANOR
10:00 AM  MLG357/2018 WILLIAM LUO v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG1951/2016 TANVEER AHMAD v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
11:30 AM  MLG1331/2017 CTR17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
2:15 PM  MLG163/2017 AIO17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Registrar Burns
COURT 8K - LEVEL 8
9:00 AM  MLG2902/2018 IN THE MATTER OF THE BANKRUPT ESTATE OF ANGELA MCGUIRE

Before Registrar David Ryan
COURT 8H LEVEL 8
10:00 AM  MLG380/2018 ARJ18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG381/2018 ARK18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG382/2018 ARL18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG383/2018 SIDDHARTHA TAMINEEDI v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG384/2018 AQN18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG389/2018 PRADEEP NISHANTHA MAHAKUMBURA HERATH MUDIY v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG390/2018 VIRENDER PAL SINGH v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG393/2018 ARF18 & ANOR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG394/2018 ART18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG396/2018 ARU18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG397/2018 NAVNEET KAUR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG398/2018 SHYAM KAPALI v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG399/2018 ASC18 v IMMIGRATION ASSESSMENT AUTHORITY & ANOR
10:00 AM  MLG400/2018 ASD18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG402/2018 ASG18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG404/2018 ASI18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG410/2018 ARX18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG411/2018 ASL18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG412/2018 ASM18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG413/2018 ASN18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG414/2018 ASP18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG415/2018 ASR18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG416/2018 ASQ18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG417/2018 ASW18 & ANOR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG418/2018 HOA THI THANH NGUYEN v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG419/2018 ASY18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG421/2018 POO CHEONG KWEE v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG425/2018 ATB18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG429/2018 ATT18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG432/2018 RU-SHION TSENG v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG434/2018 ATP18 & ORS v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG435/2018 RAHUL SHARMA v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG436/2018 ATU18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG437/2018 ATX18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG438/2018 ATY18 & ANOR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG439/2018 MIHIRKUMAR M CHAMPANERI v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG440/2018 AUA18 & ORS v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG445/2018 AUG18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG447/2018 SAGAR KHADKA v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG450/2018 AUJ18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG454/2018 AUN18 & ORS v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG455/2018 AUV18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
10:00 AM  MLG457/2018 AUY18 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Street Address: 53-55 Robinson Street, Dandenong

12 December 2018

COURT 3, LEVEL 1
Before Judge Burchardt
9:30 AM  Brady F & A
9:30 AM  Mcmillan T S & Graus V N
9:30 AM  Smith C & T
9:30 AM  Sweeney N & C
10:00 AM  Dalzell S A & M R
10:00 AM  Mcleod M L & Bentick M M
10:00 AM  Shaik N & Sayyad N
10:00 AM  Smith S H & Diaz C T

COURT 4, LEVEL 1
Before Judge O'Sullivan
9:30 AM  Edi E L & Freeman L K
10:00 AM  Bergero M & Bergero P & Bergero Properties Pty Ltd
10:00 AM  Caridi M D & B
10:00 AM  Earle L & De Lacy S J
10:00 AM  Earle L & Robbins K
10:00 AM  Ismajli L & Topalli T
10:00 AM  Joikhun D & Ling R
10:00 AM  Kerr T J & Hosking D B
10:00 AM  Luki L & Nofo L
10:00 AM  Macpherson M K & Ward H A
10:00 AM  Millaras B & G M
10:00 AM  Rolfe A T & Wilsmore K B
10:00 AM  Romeril K T & Simmonds S
10:00 AM  Shaughnessy L M & Micallef G A & M
10:00 AM  Stryja R & K
10:00 AM  Tellis L F & C N
10:00 AM  Vandenberg G J & Pearce D E
10:00 AM  Walker B & L
10:00 AM  Wheeler D & Johnson D

COURT 1, LEVEL 1
Before Registrar Kaur
9:30 AM  Bhangu S S & Ng Youne D M
9:30 AM  Callander A & Kumar A
9:30 AM  Carter K & M
9:30 AM  De Thierry A J & A J
9:30 AM  Fielder J & M C
9:30 AM  Findlay A L & Unsworth J I
9:30 AM  Horne L M & Marasco D
9:30 AM  Levett S A & E R
9:30 AM  Pierce J A & Thompson P E
9:30 AM  Reeves N K & S R
10:30 AM  Akon J & M
10:30 AM  Bennett M & Capone M
10:30 AM  Brooks N & Price D W
10:30 AM  Cakir E & E
10:30 AM  Chung K Y & Loh W P
10:30 AM  Crockett J L & G J
10:30 AM  Dorian K J & B T
10:30 AM  Early J K & C K
10:30 AM  Huynh V P & Le C
10:30 AM  Iedema H & P
10:30 AM  Jowett F M & S R
10:30 AM  Kamari S & Taimorey S A
10:30 AM  Killeen G J & J M
10:30 AM  Maglicic R & M T
10:30 AM  Mccormick M & C
10:30 AM  Mcinnes C J & Narramore M E
10:30 AM  Proebstl G T & W J
10:30 AM  Richards K P & E R
10:30 AM  Ryan K M & Chernishov S
10:30 AM  Sachdeva R & Walia C S
10:30 AM  Singh H & Karas T
10:30 AM  Tapscott P D & A M
10:30 AM  Wilkinson L & A
11:30 AM  Coyle M J & Gladman R A
11:30 AM  Crocker A J & L E
11:30 AM  Daly C M & D F
11:30 AM  Dunn A L V & C G
11:30 AM  Elliott N P & K A
11:30 AM  Fatfat Y & Chok J
11:30 AM  Gardynski D A & Reriani J W
11:30 AM  Griggs D L & M T C
11:30 AM  Hoang T T T & Cao T
11:30 AM  Ishikawa R & Hardyani D
11:30 AM  James J J & Williams D L
11:30 AM  Kumar K & Chand D
11:30 AM  Longmuir T & N
11:30 AM  Matson E & E R
11:30 AM  Mayar S & Wardak A
11:30 AM  Pye R S & A L
11:30 AM  Spencer C M & J M
11:30 AM  Steinman M A & L M
11:30 AM  Whyte N & G J
11:30 AM  Williams S D & E A
11:30 AM  Yeend L C & J A
12:30 PM   Hayes R E & Van Der Velde S
12:30 PM   Keo R & Sreng S
12:30 PM   Kik S & Thav T
12:30 PM   Payne D L & Leyshan N A
12:30 PM  Allan R & Munn J
12:30 PM  Balog J D & H I
12:30 PM  Bennett S A & B F
12:30 PM  Brady M L & J S
12:30 PM  Brennan R T & L M
12:30 PM  Bruiners N D & T D
12:30 PM  Clarkson P J & E A
12:30 PM  Dux M R & K E
12:30 PM  Finlay B J & K F
12:30 PM  Ho M B & Nguyen T H
12:30 PM  Howard T J & J M
12:30 PM  Jussy R & Kaur B
12:30 PM  Kiss D A & S L
12:30 PM  Krinelos N & Emmanouil H
12:30 PM  Lindsay B M & L J N
12:30 PM  Mullin T J & Pragasam-Mullin G S
12:30 PM  Ord D P & T L
12:30 PM  Parker A T & J A
12:30 PM  Quayle W A & M A
12:30 PM  Reidy M A & R H
12:30 PM  Schneider L F & Carpenter N B
12:30 PM  Shah L A & S
12:30 PM  Simpson A & Sheahan K R
12:30 PM  Southern D J & S E

Street Address: 100 Grenville Street, Ballarat

Sitting Dates:

Week commencing:

18 February 2019

13 May 2019

5 August 2019

30 September 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Bendigo Magistrates Court, 71 Pall Mall, Bendigo

Sitting Dates:

Week commencing:

11 February 2019

27 May 2019

26 August 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Geelong Law Courts Complex, Railway Terrace, Geelong

Sitting Dates:

Week commencing:

25 February 2019

1 July 2019

30 September 2019

9 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Morwell Courthouse, 134 Commercial Road, Morwell

Sitting Dates:

Week commencing:

8 April 2019

13 May 2019

16 September 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Mildura Court House, Deakin Avenue, Mildura

Sitting Dates:

Week commencing:

3 December 2018*

4 February 2019

5 July 2019

25 November 2019

* Please note change of date

There are no current matters listed

Street Address: Shepparton Law Courts High Street, Shepparton

Sitting Dates:

Week commencing:

25 February 2019

13 May 2019

12 August 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Warrnambool courthouse at 218 Koroit Street, Warrnambool

Sitting Dates:

Week commencing:

25 March 2019

17 June 2019

21 October 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Commonwealth Law Courts 1 Victoria Ave. PERTH

12 December 2018


Before Judge Lucev
HEARING ROOM 6.2, LEVEL 6
2:15 PM  (P)PEG344/2015 GARTH PEERS ATKINSON v KILLARNEY PROPERTIES PTY LTD & ORS

Before Judge Joshua Wilson
HEARING ROOM 6.2, LEVEL 6 and Melbourne Registry, COURT 6J LEVEL 6
2:15 PM  (P)PEG425/2017 DOX17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR