Currently showing :

Select the law area to show Family Court lists

Please click on a location to view court lists and circuit sitting dates

Street Address: Nigel Bowen Commonwealth Law Courts, Cnr University Ave and Childers Street, Canberra

Phone: 1300 352 000

Phone: (02) 6267 0666

For urgent after hours applications contact the Law Courts Security Desk, NSW on (02) 9230 8282

21 October 2019

COURT NO. 4
Before Judge Hughes
9:30 AM  Smith N T & Aleson K R
10:00 AM  Hambleton F L & J
10:00 AM  Williams S & Thomas K

COURT NO. 2
Before Judge W Neville
9:15 AM  Charles F R J & Stewart C J
10:00 AM  Atkinson-Hall K & Hall J

No room listed
Before Registrar Walker-Munro
1:30 PM  Rossouw O & Baard J A
There are no current matters listed

Street Address: 49 Fitzmaurice Street, Wagga Wagga

Phone: 1300 352 000

All matters to be heard in Wagga Wagga need to be filed through the Canberra Registry.

Sitting Dates:

Week commencing:

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Lionel Bowen Building, 97-99 Goulburn Street Sydney NSW 2000

Phone: 1300 352 000

DUTY JUDGE - Enquiries about urgent duty applications in General Federal Law Matters (NOT Family Law Matters) can be directed to the Associate to the Duty Judge, Judge Baird on 02 9217 7330.

URGENT BANKRUPTCY MATTERS - Enquiries about urgent applications to a Judge under the Bankruptcy Act should be directed to the Duty Registrar by contacting the Registry on 02 9230 8567 during business hours.

LISTINGS ENQUIRIES - Contact the Registry on 02 9230 8567

After hours urgent General Federal Law Matters (NOT Family Law Matters) should be directed to the Law Courts Security Desk on 02 9230 8282.

The Federal Circuit Court Registry is located on level 17 of the Commonwealth Law Courts Building Queens Square. Court Hearings are held in three locations:

Terrace Tower Group Building, Levels 8, 9 and 13, 80 William Street, Sydney

Lionel Bowen Building, Levels 3 and 4, 97-99 Goulburn Street, Sydney

Garfield Barwick Commonwealth Law Courts Building, 1-3 George St, Parramatta

Refer to Contacts for the Registry phone number and other details.

21 October 2019

4A 4TH FLOOR
Before Judge Kemp
9:30 AM  Blackburn O L & Ross K R
9:30 AM  Olea I K & M K
9:30 AM  Pettersen B L & H L
10:00 AM  Huckel S A & Rice M L
10:00 AM  Koziwoda-Cohen J A & Koziwoda D

3B 3RD FLOOR
Before Judge Boyle
9:30 AM  Aielli K & M
9:30 AM  Fitzgerald J P & S M
9:30 AM  Hatzistavridis S & Ferizis S
9:30 AM  Merhab A J & A
9:30 AM  Sleiman R & J A
9:30 AM  Thirakul D & Le T H
9:30 AM  Vawser R D & Benecke S C
10:00 AM  Keen P J & K M

4D 4TH FLOOR
Before Judge M Neville
9:30 AM  Farrugia F S & Filipaina J L
9:30 AM  Wang G & Jin C
9:30 AM  Zhao Y & Chen L
10:00 AM  Coombs G R & Charlton G L
10:00 AM  Gao W & Wang J

3D 3RD FLOOR
Before Registrar McGrath
9:30 AM  Affendi A A A & K
9:30 AM  Aljolakh A I D & Alhanokuli R B S
9:30 AM  Chen H & Zhong W
9:30 AM  Choi Y & Haden J R
9:30 AM  Comitogianni F & A B
9:30 AM  Davui A & Mcindoe J
9:30 AM  Malan G W & Appleby G M
9:30 AM  Peng N & Ma C
9:30 AM  Prior M S & T W
9:30 AM  Rizk S & Rabah A
10:30 AM  Alvarado L M & C J
10:30 AM  Arunyakasemsuk N & Pornkunnatham K
10:30 AM  Bennett C L & N L
10:30 AM  Chanthaboury T & Poonpet Y
10:30 AM  Dabarera R & Surige Don C A
10:30 AM  Daniel P & D C
10:30 AM  Fox L M & Pacemski M
10:30 AM  Lindsay P L & R A
10:30 AM  Morini N J & D S
10:30 AM  Piper R J & A C
10:30 AM  Poudyal A & Lungeli Magar N
10:30 AM  Setchell B G & Honey E K
10:30 AM  Wachira C M & Trevor T F D
10:30 AM  Yu Z J & Goldbaum J
10:30 AM  `````
11:30 AM   Sun C & Ting J T
11:30 AM  Cunningham M K & Lockwood A T
11:30 AM  Curtis J S & B S
11:30 AM  Ferreira Da Paz C J & R
11:30 AM  Hermes R M & Jajoo R
11:30 AM  Kraev Kademova E L & Petkovski B
11:30 AM  Lewis D R & Bierman A
11:30 AM  Li H & Liu J
11:30 AM  Luitel Chapagain S & Chapagain S
11:30 AM  Penn S R & N F
11:30 AM  Stagnitta D & Grech P
11:30 AM  Stuart A G & Pollack S J
11:30 AM  Techabenjarat M & Dusadeethammawat P
11:30 AM  Thai K S & I M
11:30 AM  Turner D L & Endycott B L
21 October 2019

Before Judge Driver
COURT 13.1, LEVEL 13, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG272/2019 ANITA KUMARI SHAKYA v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
11:00 AM  (P)SYG361/2019 AQA19 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
2:15 PM  (P)SYG338/2019 AOO19 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Before Judge Barnes
COURT 13.2, LEVEL 13, 80 WILLIAM STREET
10:15 AM  (P)SYG1713/2017 ROLAND KNOBLOCH v MARK COULTON

Before Judge Emmett
COURT 9.3, LEVEL 9, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG2265/2019 MARKO KONDIC v SCAFFHIRE PTY LTD (ABN: 22 619 244 012) & ORS
9:30 AM  (P)SYG2203/2019 MAY SAADAT v NIDHI VISHWA INVESTMENTS PTY LTD (ABN 96 168 952 001) AS THE TRUSTEE FOR NIDHI VISHWA PATEL FAMILY TRUST (ABN 34 344 030 414) T/A NIDHI VISHWA PTY LTD
9:30 AM  (P)SYG2093/2019 SUPER VISION RESOURCES LTD v LAWRENCE XU
10:00 AM  (P)SYG1835/2019 CVE19 v MINISTER FOR IMMIGRATION, CITIZENSHIP, MIGRANT SERVICES AND MULTICULTURAL AFFAIRS & ANOR

Before Judge Nicholls
COURT 8.2, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
10:00 AM  (P)SYG369/2017 ROBERT BALCER v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
10:00 AM  (P)SYG278/2017 AJX17 v MINISTER FOR IMMIGRATION & BORDER PROTECTION & ANOR
10:00 AM  (P)SYG50/2017 ACM17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION
10:00 AM  (P)SYG1/2017 AAA17 v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
10:00 AM  (P)SYG73/2017 VIKASKUMAR AMRUTLAL RAVAL & ANOR v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Cameron
COURT 8.3, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
9:30 AM  (P)SYG2588/2014 SZVCD & ORS v MINISTER FOR IMMIGRATION & BORDER PROTECTION & ANOR

Before Judge Baird
COURT 8.1, LEVEL 8, 80 WILLIAM STREET
10:15 AM  (P)SYG3613/2018 PETER JOHN DOHERTY v B.W FROST & FROST CRANE & CO PTY LIMITED

Before Judge Humphreys
COURT 7, COMMONWEALTH LAW COURTS 1-3 GEORGE ST PARRAMATTA
10:00 AM  (P)SYG2315/2018 GOYTOM YABIO v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Before Registrar Segal
MEDIATION SUITE 2, L14 LAW COURTS BUILDING, QUEENS SQUARE
10:15 AM  (P)SYG1911/2019 MD SAIFUL ISLAM NABI v NEW ERA BALUSTRADING PTY LTD (ACN 604 390 329) & ANOR

Before Registrar Morgan
ECOURTROOM
4:00 PM  (P)SYG2560/2018 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v WEI CHEN CHEN

Before Registrar Cridland
MEDIATION SUITE 1, L14 LAW COURTS BUILDING, QUEENS SQUARE
9:30 AM  (P)SYG1370/2019 MELISSA AMY PARKER v EUROKA HOMESTEAD PTY LIMITED (ABN 26 003 080 279) & ORS

Street Address: 1-3 George Street, Parramatta

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

COURT 4, LEVEL 2
Before Judge Myers
10:00 AM  Atkins T R & Fahd J P
10:00 AM  Bader N & Harrouk Z
10:00 AM  Rickard J S & Bailey V P

COURT 8, LEVEL 2
Before Judge Newbrun
9:30 AM  Isherwood S & Riesley R
9:30 AM  Vincent I J & Nguyen T H X
10:00 AM  Lewis C R & K G

COURT 6, LEVEL 2
Before Judge Obradovic
9:30 AM  Baikovas G & L
9:30 AM  Cupitt M L & Chamberlain J W
9:30 AM  Davis C E & Ferrari M R
9:30 AM  El Baba E & Munoz Y
9:30 AM  Ellery J C &
9:30 AM  Goronwy G W & J M L
9:30 AM  Ivanov M J & Kumar S
9:30 AM  Koziuk R & Jacob B A
9:30 AM  Lam H K C & N S
9:30 AM  Marsh S A E & S L
9:30 AM  Mcgill M & Cassell P
9:30 AM  Mehmood M F & Ali S M
9:30 AM  Pordily S & Kohsar P
9:30 AM  Smart A & E
9:30 AM  Webb T R & C S
12:00 PM  Ahluwalia M S & Kaur B
12:00 PM  Broholm M & Ariya S
12:00 PM  Lendrum A R & Mcgregor B D
12:00 PM  Wehbi H M & Assaf S
12:00 PM  Weinberger A & Coomber M & Weinberger M

IN CHAMBERS, LEVEL 3
Before Registrar Bartlett
9:15 AM  Longo F & S
There are no current matters listed

Street Address: Commonwealth Law Courts Building, 61 Bolton Street, Newcastle

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

COURT 3 - LEVEL 4
Before Judge Terry
9:30 AM  Chorusch C G & Tonks J S
9:30 AM  Dilger J & Blackwell C
9:30 AM  Howarth L J & Byrnes S J
9:30 AM  Marsh W J & D P
9:30 AM  Pruim S & Robertson G & Watson D
10:00 AM  Manton O & Bailey J
10:00 AM  Mcglinn M D & Villiers M J
10:00 AM  Perricone G S & Pedersen M E

NEWCASTLE COURT ROOM 1 - LEVEL 4
Before Judge Costigan
9:30 AM  Bonassi D J & Black J L
9:30 AM  Caldwell B J & Evans M I
9:30 AM  Collins A J & Mills C J
9:30 AM  Coutinho S F & Bennett-Smith (Aka Ramage) R R
9:30 AM  Cremona A E & T D
9:30 AM  Cryer B & Watts S J
9:30 AM  Grandelis M & H
9:30 AM  Livesey A J & Berzins S
9:30 AM  Manahan D L & N A
9:30 AM  Roberts D & Mcgregor K
9:30 AM  Thorpe S L & Moss S J
9:30 AM  Webster W R & B J & Brown L P & Pinkerton R B
11:30 AM  Collingridge K A & Norman C
11:30 AM  Dennis K & N J
11:30 AM  Eaton N H & J
11:30 AM  Gillett V M & Lynch R J & Mclaughlan J & Stoker T D
11:30 AM  Matthews A M & Lewin M J
11:30 AM  Murdoch B K & Smith W P
11:30 AM  Quinlan S J & Byrnes G I
11:30 AM  Roffe M & Mirow A
11:30 AM  Shoobert M & D
11:30 AM  Singh J & T
11:30 AM  Squires D D & Byrne M
2:15 PM  Thornhill R A & Buck S R

REGISTRAR'S CHAMBERS LEVEL 2
Before Registrar CLARKE
9:00 AM  Leo D J & L
11:00 AM  Gruden K L & T D

Street Address: Commonwealth Government Centre, 43 Burelli Street, Wollongong

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

1ST FLOOR-WOLLONGONG
Before Judge Morley
9:30 AM  Higgins E & W M
10:00 AM  Zurek H L M & Harries S

1ST FLOOR-WOLLONGONG
Before Registrar Whitten
9:15 AM  Frankham B L & Palmer R
11:00 AM  Kennedy L J & L M

Street Address: 463 Kiewa Street, Albury

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week Commencing:

18 November 2019

There are no current matters listed
There are no current matters listed

Street Address: Beardy Street Mall, Armidale

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week Commencing:

30 September 2019 (Gunnedah TBC)

25 November 2019 (Tamworth TBC)

There are no current matters listed

Street Address: Broken Hill Court House at Argent Street, Broken Hill

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

21 October 2019

21 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Holden C & Carswell B
9:30 AM  Jerrett L M T & Bell J L
9:30 AM  Mcinnes B & E M
9:30 AM  Mcmanus E & Summers P
10:00 AM  Hiskins C W & Dahlke A J
10:00 AM  Lacey K J & Gray D L
10:00 AM  Langford B M & Gilby K
10:00 AM  Noel J & V


22 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Beavan B & Hocking N J
9:30 AM  Bracken I J & Garvey E M
9:30 AM  Fowler T M & S A
9:30 AM  Hyde C & M L
9:30 AM  Ratchford A H J & Steele S
10:00 AM  Ferguson K M & Harvey J W


23 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Bird C M & Mitchell C
9:30 AM  Black R M & Files D L
9:30 AM  Delbridge T C & Harris A M H
9:30 AM  Jackson S F K & V J
9:30 AM  Johnston A G & Bearman D J
9:30 AM  Stone J & Reeves C
9:30 AM  Ward T L & A M
9:30 AM  Welsh N & Miani A J
10:00 AM  Roberts C L & D'Ettore Z

Street Address: 2 Beryl Street, (Cnr Pacific Hwy), Coffs Harbour

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

23 September 2019

2 December 2019*

*Please note the change in date.


22 October 2019

No room listed
Before Registrar Clarke
9:30 AM  Bennett B A & Field G R
9:30 AM  Campbell K J & D E
9:30 AM  Cross A T & Cross L M
9:30 AM  Dargan P J & Woodrow V E
9:30 AM  Grace T & S P
9:30 AM  Matheson M R & Blessington C N
9:30 AM  Scott M D & D
9:30 AM  Wisetchumphon J & Singh V
9:30 AM  Wright B A & L J

COFFS HARBOUR COURTROOM DIVORCES VIA PHONE FROM BRISBANE
Before Registrar Clarke
10:00 AM  Barbera S & A
10:00 AM  Cavallaro M M & Cavallaro B A
10:00 AM  Coelli C K & M
10:00 AM  Cooper S & S A
10:00 AM  Fiorello S L & D J
10:00 AM  Fogarty S J & Webb C J
10:00 AM  Francis P E & Humphreys R H
10:00 AM  Green T R & K C
10:00 AM  Jacobs K R & Guymer K A
10:00 AM  Jones B D & T L
10:00 AM  Naismith K D & C R
10:00 AM  Pauluzzi D F & T L
10:00 AM  Phillips S A & A M
10:00 AM  Rodgers M W & V K
10:00 AM  Sole K J & L K
10:00 AM  Stone J J & D J L
10:00 AM  Thatcher N E J & W G
10:00 AM  Tiyce R J & Martin K
10:00 AM  Towler J J & T A
11:00 AM  Anfield J D & N P
11:00 AM  Hobson J L & J M
11:00 AM  Rae M R & L M
11:00 AM  Schwartz K & Tamitani H
11:00 AM  Whysall K & G

Street Address: Commonwealth Centre, Level 2, Cnr Macquarie and Wingewarra Streets, Dubbo

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

11 November 2019

16 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Lismore Rural Registry, Westlawn Building, Level 2, 29-31 Molesworth Street, Lismore

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

14 October 2019*

11 November 2019

18 November 2019*

16 December 2019*

* Please note the change of dates

21 October 2019

LISMORE COURT ROOM
Before Registrar Clarke
9:45 AM  Buss R J & T

LISMORE REGISTRAR CONFERENCE ROOM
Before Registrar Clarke
2:00 PM  Bulatovas S M & J


22 October 2019

LISMORE REGISTRAR CONFERENCE ROOM
Before Registrar Clarke
2:00 PM  Carpenter K & M J


23 October 2019

LISMORE REGISTRAR CONFERENCE ROOM
Before Registrar Clarke
9:00 AM  Browne M S & Webster J J
11:00 AM  Wilson E L & Allport C R
2:00 PM  Eichler N & Nixon E C


24 October 2019

No room listed
Before Registrar Clarke
9:30 AM  Booth C A & Hood J E
9:30 AM  Creighton G M & D A
9:30 AM  Davis K A & Elford T
9:30 AM  Emilio R & M B R

LISMORE COURT ROOM
Before Registrar Clarke
10:00 AM  Battistuzzi P P & C N
10:00 AM  Baxter C A & G E
10:00 AM  Beddoes S E & T G
10:00 AM  Billett K A & Nicholson C V
10:00 AM  Connor A J & S
10:00 AM  Dodds A W & C A
10:00 AM  Dreghorn J L & Benton A L
10:00 AM  Goodsell K S & Herbert L P
10:00 AM  Hawkins S M & O'Connell C A
10:00 AM  Kemp G C & J
10:00 AM  Laird C & C
10:00 AM  Mullen C M & C S
10:00 AM  Mumford A W & Tasker J M
10:00 AM  Porter P A & Roughsedge W T
10:00 AM  Sarmias T A & Charlton M J
10:00 AM  Sharratt C E & Hammond M R
10:00 AM  Stewart B A & Dawson A J
10:00 AM  Togo S J & C M
10:00 AM  Watson L & A M
10:00 AM  Weal K J & Farrell B R
11:00 AM  Callaghan T L & Walsh J
11:00 AM  Cousins S R & S J
11:00 AM  Curby J E & Bennett A A
11:00 AM  Dick D J & J A
11:00 AM  Elliott S G & Maycock P N
11:00 AM  Hedge S R & N J
11:00 AM  Ingham T W J & Murphy S N
11:00 AM  Jaaniste L O & N A W
11:00 AM  James A C & Payne M D
11:00 AM  Mckenzie S M & M B
11:00 AM  Sten A L M & P R
12:00 PM   Silver T & Ismael A A
12:00 PM  Lowe L M & M J


25 October 2019

LISMORE REGISTRAR CONFERENCE ROOM
Before Registrar Clarke
9:00 AM  Mccosker D J & F A
10:30 AM  Mcdonald S A & P J
12:00 PM  James S & S R B

Street Address: Cnr Byng Street & Lords Place, Orange

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

2 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Port Macquarie Local Court, 22-26 Murray Street, Port Macquarie

Phone: 1300 352 000

There are no current matters listed

Street Address: Tamworth Local Court, cnr Marius and Fitzroy Streets, Tamworth

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week Commencing:

30 September 2019 (Gunnedah TBC)

25 November 2019 (Tamworth TBC)

There are no current matters listed

Street Address: 49 Fitzmaurice Street, Wagga Wagga

Phone: 1300 352 000

All matters to be heard in Wagga Wagga need to be filed through the Canberra Registry.

Sitting Dates:

Week commencing:

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Wauchope Local Court, 41 Hastings Street, Wauchope

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Supreme Court Building, State Square, Darwin

Phone: 1300 352 000

Street Address: Level 2, Supreme Court Building, State Square, Darwin

LISTING ENQUIRIES - Contact the Listing Section on 08 8941 2333 or use Federal Law Search at www.comcourts.gov.au/public/esearch.

For urgent after hours applications contact: (08) 8941 2333

There are no current matters listed
There are no current matters listed

Street Address: Westpoint Building, Cnr Railway Terrace and Stott Terrace, Alice Springs

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Cnr North Quay and Tank Streets, Brisbane

Phone: 1300 352 000

Phone: (07) 3248 1100

For urgent after hours applications contact the Duty Registrar on 0407 469 171

21 October 2019

BRISBANE COURT 3, LEVEL 1
Before Judge Spelleken
9:30 AM  Alba S & F
9:30 AM  Bhattarai I & Pant J
9:30 AM  Byatt A & K A
9:30 AM  Chen H & Gao Y
9:30 AM  Clarke A J & Lowe R
9:30 AM  Cox A S & R F
9:30 AM  Gohil R & H
9:30 AM  Gulish W & Reinke B J
9:30 AM  Lane J M & Rutherford A & Seip J A
9:30 AM  Lawson D K & Van Kuyck P A
9:30 AM  Luxford S A & Mills C J
9:30 AM  Macleod B G & N J
9:30 AM  Muscat W R J & Fenwick S A
9:30 AM  Otto C F & Renshaw W K
9:30 AM  Rohr S M & Burke P J & Rohr V A & J C
9:30 AM  Steedman T J & Johnson V & D J
9:30 AM  Stone G G & Stuart H M
9:30 AM  Wain I G S & Sonne B L
9:30 AM  Warner M & Clemson D

BRISBANE COURT 6, LEVEL 1
Before Judge Howard
9:30 AM  Emmett S A & Brown H
10:00 AM  Andoh S & Castle C G
10:00 AM  Clarke C M & Bartschat D A
10:00 AM  Ridgeway P R & R W

BRISBANE COURT 5, LEVEL 1
Before Judge L Turner
9:30 AM  Moore M J & Martens T J R
9:30 AM  Norman G D & S L

REGISTRAR CONFERENCE ROOM, LEVEL 3
Before Registrar Stoneham
9:00 AM  Barr K L & G C
2:00 PM  Harris M F & Brooke R J
21 October 2019

Before Judge Egan
COURT NO. 4, LEVEL 1
9:30 AM  MLG674/2016 MZAIU v MINISTER FOR IMMIGRATION AND BORDER PROTECTION & ANOR
9:30 AM  BRG311/2019 THI HONG DUOC LE & ANOR v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
9:30 AM  BRG345/2019 BLT19 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
9:30 AM  BRG325/2019 VINOD DAS v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR

Before Registrar Lynch
        
10:00 AM  BRG257/2019 AMANDA GUERIN v COLES GROUP SUPPLY CHAIN PTY LTD & ORS

Street Address: Commonwealth Government Centre, 104 Grafton Street, Cairns

Phone: 1300 352 000

There are no current matters listed

Street Address: Virgil Power Building, Ground Level, 46 East Street (cnr Fitzroy Street), Rockhampton

Phone: 1300 352 000

* Please note the location change from February 2019 to Old Supreme Court Building, 42 East Street, Rockhampton.

21 October 2019

ROCKHAMPTON COURT ROOM EAST STREET
Before Judge Demack
9:30 AM  Bryant C R & Curtis T L
9:30 AM  Canino D & Mcmillan A M
9:30 AM  Damianos C A & Scott C M
9:30 AM  Mcinally M D & Malcolm M & Rankin L L
9:30 AM  Morrissey M L & Hauck C M
9:30 AM  Sherriff B J & Hearn T L J
10:30 AM  Clair J W & S H
10:30 AM  Goulevitch A P & Anderson A R L
10:30 AM  Greenwood S J & Nicolle J D N
10:30 AM  Grierson L J & R D
10:30 AM  Peebles J M & Martin B J
10:30 AM  Seabrook J G & D E
11:30 AM  Smith S A & G K

ROCKHAMPTON COURTROOM EAST STREET
Before Judge Demack
11:30 AM  Harrison M E & Gaeta R J
11:30 AM  Lack D C & Worzfeld C A
11:30 AM  Mckneil T A & Hannan F S

No room listed
Before Judge Demack
2:15 PM  Bacchetti A R & Wylie C L
2:15 PM  Horwell S W & Clarke M
2:15 PM  Rayner E R & Carr T D


22 October 2019

ROCKHAMPTON COURTROOM EAST STREET
Before Judge Demack
9:30 AM  Austin W D & Blanch S L
9:30 AM  Hana L R & B L & Pittman J M & Hana B L
9:30 AM  Hay W D & T
9:30 AM  Matthews R M & M J
9:30 AM  Russell K C & Ashford M

No room listed
Before Judge Demack
10:30 AM  Hill W D & Gough M J

ROCKHAMPTON COURTROOM EAST STREET
Before Judge Demack
10:30 AM  Barr K L & G C
10:30 AM  Easton A M & Horgan L M
10:30 AM  Harris M F & Brooke R J

ROCKHAMPTON COURT ROOM EAST STREET
Before Judge Demack
11:30 AM  Cochrane G P & S D
11:30 AM  Freeman G R & Buchanan K J
11:30 AM  Kelk R E & P L
11:30 AM  Ottaway S J & France S C
11:30 AM  Ross P J & A J
11:30 AM  Wells A R & Hall W A
2:00 PM  Cowan-Battley K & A D

ROCKHAMPTON JUDGES CHAMBERS EAST STREET
Before Judge Demack
2:15 PM  Brumby A L & Denman A G
2:15 PM  Gunton J S & Bennett K J
2:15 PM  Rapmund C J & K D

Street Address: 2nd Floor, 143 Walker Street, Townsville

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

TOWNSVILLE COURT ROOM 2
Before Judge Andrew
9:00 AM  Baume J & Molloy G S
9:00 AM  Saunders B L & Atika S E
9:00 AM  Van Rijswijk N B & Grant D M
11:00 AM  Neate A J & Etheridge M G
3:00 PM  Jaswinsky D A & Richardson S

Street Address: 44 Quay Street, Bundaberg

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

28 October 2019



28 October 2019

BUNDABERG CIRCUIT
Before Judge Cassidy
9:30 AM  Bromley-Townsend T F & Mills D B
9:30 AM  Davies E A & Nesterowich T L & Nesterowich C
9:30 AM  Gardiner B S & Abell E T
9:30 AM  Gardiner B S & Jarram M A
9:30 AM  Macdonald B S & Hall S L
9:30 AM  Walsh G A & Hannaford E A
10:00 AM  Evans B J & Whitman A E
10:00 AM  More A B & Wells C I
10:00 AM  Mortensen C P & Brown D J


29 October 2019

BUNDABERG CIRCUIT
Before Judge Cassidy
9:00 AM  Egan L K & D J
9:00 AM  Murray P A D & Olde-Byvank K C
9:30 AM  Goretic K R & Ostrofski A
9:30 AM  Hamilton B M & Graham J L
9:30 AM  Phillips M P & Wain L
9:30 AM  Van Den Berg Q & Hunt S
10:00 AM  Evans B J & Whitman A E
10:00 AM  More A B & Wells C I
10:00 AM  Mortensen C P & Brown D J


30 October 2019

BUNDABERG CIRCUIT
Before Judge Cassidy
9:00 AM  Knight L M & Norman B W
9:00 AM  Ostroski K J & Ostrofski R N
9:30 AM  Arthurs M & T A
9:30 AM  Barrett D L & Bawden K L
9:30 AM  Hogan J L & Garbutt K E
9:30 AM  Lewis C W & Oxley J M
10:00 AM  Mcguiness R J & Glase J E
10:00 AM  More A B & Wells C I
10:00 AM  Tull B & C R


31 October 2019

BUNDABERG CIRCUIT
Before Judge Cassidy
9:00 AM  Cobb B J &
9:00 AM  Haines M R & K L
9:00 AM  Mendez J A A L & A S
9:30 AM  Irvine L C & G M
9:30 AM  Mcnamara M S & K Q
9:30 AM  Searle T J & D M
10:00 AM  Smith J R & Oakey C A
10:00 AM  Tull B & C R

Street Address: Hervey Bay Court House, Cnr Queens Road & Freshwater Street, Hervey Bay

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

2 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: 43 Ellenborough Street, Ipswich

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

25 October 2019

6 December 2019



25 October 2019

IPSWICH CIRCUIT
Before Judge L Turner
9:30 AM  Allen B L & Jagroop B
9:30 AM  Baker B J & Melksham S A
9:30 AM  Barber H Y & Whelan G T
9:30 AM  Baulch K J & K M
9:30 AM  Boge C & T L
9:30 AM  Bykowski K H & Taylor A A
9:30 AM  Chalker B I & Pearce A M
9:30 AM  Chawla P & S
9:30 AM  Clark L G & Samanovic M
9:30 AM  Coleman-Charters M L & Charters D M
9:30 AM  Curwen S M & D
9:30 AM  Davie L V & N M
9:30 AM  Doherty J D & F L & Richards J L & J N
9:30 AM  Fisher B W & Gilchrist M H
9:30 AM  Fitzgerald B D & R R
9:30 AM  Harling S P & S E
9:30 AM  Henderson M & L
9:30 AM  Illingsworth I & Cook K M
9:30 AM  Ivory T A & Bull C M & Hird N J
9:30 AM  Jackson J L & Bastow S A
9:30 AM  Laaman R J & Baldry T P
9:30 AM  Leenders S M E & Wiskar S R
9:30 AM  Mccumstie B M & Mathison K J & Smythe D J
9:30 AM  Mills F S & Cadet-James D
9:30 AM  Morrissey C F & Samoilenko L
9:30 AM  Neumann J L A & Brownlie V
9:30 AM  Osman B D & Ereg I M
9:30 AM  Owen B R & Jensen M A
9:30 AM  Rivers S K & Van Welie T M
9:30 AM  Saywell S A & L V
9:30 AM  Sena E S & Faraimo F
9:30 AM  Sheehan J A & J M
9:30 AM  Shipp S & Holloway-Williams L A & Schubert J
9:30 AM  Siganto M A & Procter A J
9:30 AM  Stokell N H & M J
9:30 AM  Swinton A & Kinnane A C V
9:30 AM  Timpany J & Jones R N
9:30 AM  Topping N R & Lynch P J
9:30 AM  Weil P M & Cragg S P
9:30 AM  Wilson C L & Deans J D

Street Address: Mackay Magistrates Court, 12 Brisbane Street, Mackay

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing: 

14 October 2019

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Cornmeal Parade, Maroochydore

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

11 and 14 October 2019*

8 and 11 November 2019*

Week of 2 December 2019

9 December 2019

* Please note change of date

There are no current matters listed

Street Address: Corner of Davenport and Hinze Streets, Southport

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

4 October 2019

15 November 2019

6 December 2019

*Please note the change in date.

There are no current matters listed

Street Address: 159 Hume St, Toowoomba

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

21 and 22 November 2019

Week of 2 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 3 Angas Street, Adelaide

Phone: 1300 352 000

Phone: 08 8219 1000

For urgent after hours applications contact 08 8219 1000

21 October 2019

COURT ROOM 5, LEVEL 1
Before Judge Jarrett
9:45 AM  Wuttke K A & Mohamad S B
10:00 AM  Howard A M & Maron S G
10:00 AM  Burner R J & Shearer L
10:00 AM  De Jonge T E R & R L

COURT ROOM 4, LEVEL 1
Before Judge Cole
9:15 AM  Dagas J & T
9:15 AM  Holmes B R H & A N
9:15 AM  Leckie S L & Carr C
9:15 AM  Malla Y & S
9:15 AM  Puro S K & J J P
9:15 AM  Van Der Dussan K S & Polmear M A
9:15 AM  Williams M A & J B
10:00 AM  Chester S P & Xue Y
10:00 AM  Doecke N M & Millar G W
10:00 AM  Doughty J E & Anderson C R
10:00 AM  Gannon S J & Donnelly K
10:00 AM  Gertig T L & Miller G R
10:00 AM  Guadagnin D A & K J
10:00 AM  Guttilla M & Mackay C J
10:00 AM  Haile I G & Tollas G
10:00 AM  Jackson C A & G S
10:00 AM  Kay A M & Ahipene D H K
10:00 AM  Marshall R J & Ritchie P
10:00 AM  Matkovic T L & R L & Ciracovitch D
10:00 AM  Munn C & Barnes S
10:00 AM  O'Brien-Bremner N L & Anderson E M
10:00 AM  Pittaway E B & G R
10:00 AM  Reichstein S A & Roehr M B
10:00 AM  Stefanek J & Lawrie S
10:00 AM  Sutton R J & Cullen M R
10:00 AM  Szafranski-Goldyn A T & Millitz D Z
10:00 AM  Valana M & T J
10:00 AM  Wiles F & R G
2:15 PM  Wakefield D & L N

COURT ROOM 2, LEVEL 1
Before Judge Young
9:30 AM   Ghimiray R & Fisi D M
9:30 AM  Sayers T M & Finnegan R J
9:30 AM  Thompson G M & Kambas G
10:00 AM  Anderson T J & K
10:00 AM  Humphreys S L & Davidson B
10:00 AM  Humphreys S L & Davidson B
2:15 PM  Henning L L & Pols M J

COURT ROOM 3, LEVEL 1
Before Judge Heffernan
9:30 AM  Caruana S L & Horton S M
9:30 AM  Harris T A & Barrett D
9:30 AM  Mohan L & Nulty J
9:30 AM  Ryan T P R & Hill A C
9:30 AM  Sherratt S D & Sherratt S G
10:00 AM  Donnellan P J & Picken K J
11:00 AM  Sankey M J & Gresch R K
11:00 AM  Sankey M J & Gresch R K
11:30 AM  Penhaligon M & George K J
2:15 PM  Langton A M & J
3:00 PM  Asabere S K F & Mosi S
3:30 PM  Wallace R P & Jensen-Wallace S

COURT ROOM 1, LEVEL 1
Before Judge Kari
9:30 AM  Adams A J & Parkinson N M
9:30 AM  Goeman H M L & Brownlow B P J
9:30 AM  Gustavsson E A S & Hanley M A
9:30 AM  Wait D & Robinson D M
9:30 AM  Wilkie J M & J
10:00 AM  Shaw M D & J M
11:00 AM  Carroll J C & Jamieson B
11:00 AM  Thompson C & Robin S L

1:25 ADELAIDE CONFERENCE ROOM
Before Registrar Brown
9:15 AM  Sitko S M & G

COURT ROOM 13, LEVEL 3
Before Registrar Paxton
9:30 AM  Batislaon C P & V
9:30 AM  Gallagher S M & I L
9:30 AM  Halikias A & Parashakis J E
9:30 AM  Hand T E & R T J
9:30 AM  Harvey A R & C L
9:30 AM  Henderson A N & T A
9:30 AM  Nunn A W & P F
9:30 AM  Pontifex R L & Blaser P
9:30 AM  Smith E & S
9:30 AM  Suralta I & H
10:00 AM  Batra S & N
10:00 AM  Bird M J & K D F
10:00 AM  Cooke B M & A E
10:00 AM  Fernando C & B S
10:00 AM  Huntly R & Gibbs C S V
10:00 AM  Huynh H H & Tran T M T
10:00 AM  Klose S A & J
10:00 AM  Marechal A J A M & Lugg P K
10:00 AM  Taylor N A & Sachse J E
10:00 AM  Williamson L & P A
10:30 AM  Angel K & D T
10:30 AM  Dawson P C & C P
10:30 AM  Farmer G R & J E
10:30 AM  Hams R A & Swain K E
10:30 AM  Hoffrichter K A H & Faul A L
10:30 AM  Jackson A P & J
10:30 AM  Lear T G & A J
10:30 AM  Lepe D F & D P
10:30 AM  Paine N & Flego A D
10:30 AM  Wall R A & S

1:25 ADELAIDE CONFERENCE ROOM
Before Registrar Brown
11:00 AM  Theodore Q J & Smith A B

COURT ROOM 13, LEVEL 3
Before Registrar Paxton
11:00 AM   Abdullah N S & Tahir S K
11:00 AM  Choosilp U & Manibod K
11:00 AM  Haifawi M & Zhang H
11:00 AM  Hemmings P & J
11:00 AM  Hines B A & A L M
11:00 AM  Holland D J & Stone (aka Holland) B K
11:00 AM  Justine S & Schrader J A G
11:00 AM  Law R J & S A
11:00 AM  Macleod I S & E M
11:00 AM  Moshakis S & M
11:00 AM  Richardson S J & S E
11:00 AM  Smith K D & L T
11:00 AM  Thompson M G & K
11:00 AM  Thomson G P & K
11:00 AM  Walker J B & A L
There are no current matters listed

Street Address: Broken Hill Court House at Argent Street, Broken Hill

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

21 October 2019

21 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Holden C & Carswell B
9:30 AM  Jerrett L M T & Bell J L
9:30 AM  Mcinnes B & E M
9:30 AM  Mcmanus E & Summers P
10:00 AM  Hiskins C W & Dahlke A J
10:00 AM  Lacey K J & Gray D L
10:00 AM  Langford B M & Gilby K
10:00 AM  Noel J & V


22 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Beavan B & Hocking N J
9:30 AM  Bracken I J & Garvey E M
9:30 AM  Fowler T M & S A
9:30 AM  Hyde C & M L
9:30 AM  Ratchford A H J & Steele S
10:00 AM  Ferguson K M & Harvey J W


23 October 2019

BROKEN HILL CIRCUIT FILES
Before Judge Brown
9:30 AM  Bird C M & Mitchell C
9:30 AM  Black R M & Files D L
9:30 AM  Delbridge T C & Harris A M H
9:30 AM  Jackson S F K & V J
9:30 AM  Johnston A G & Bearman D J
9:30 AM  Stone J & Reeves C
9:30 AM  Ward T L & A M
9:30 AM  Welsh N & Miani A J
10:00 AM  Roberts C L & D'Ettore Z

Street Address: Mount Gambier Court House, 41 Bay Road, Mount Gambier

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

18 November 2019



11 November 2019

MOUNT GAMBIER CIRCUIT
Before Registrar De Corso
11:00 AM  Sneath K A & J T
1:00 PM  Hyde K L & R J
3:00 PM  Grant M J & Lefever R M

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 39-41 Davey Street, Hobart

Phone: 1300 352 000

Phone: (03) 6232 1615

For urgent after hours applications contact the Duty Registrar on (03) 8600 3346 or 0438 283 129

21 October 2019

COURT 6, 1ST FLOOR
Before Judge Baker
10:00 AM  Donohoe L A & Pegg M A
21 October 2019

Before Registrar Stone
COURT 1, LEVEL 2
4:00 PM  (P)LNG54/2019 THE OWNERS - STRATA PLAN NO 13896 v JASON SCOTT MARIN

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Level 3, ANZ Building Cnr Brisbane and George Streets, Launceston

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

LAUNCESTON FEDERAL CIRCUIT COURT 1
Before Judge McGuire
9:30 AM  Best D & A
9:30 AM  Bye D A & Brewer N L
9:30 AM  Dyson K N & Oliver J B
9:30 AM  French C M & B R
9:30 AM  Jetson-Shumbusho J R & Shumbusho J
10:00 AM  Moir M J & Hall K M
10:00 AM  Truran K M & Sheffield B M
11:30 AM  Waters J F & Burford N C

Street Address: Law Courts, Alexander Street, Burnie

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

5 November 2019*

11 November 2019 (week 2)*

2 December 2019*

*Please note the change of sitting date.

There are no current matters listed

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, 305 William Street, Melbourne

Phone: 1300 352 000

Phone: (03) 8600 3333

For urgent after hours applications contact the Duty Registrar on (03) 8600 3346

Important information for Melbourne Registry

Please allow at least 30 minutes for security screening ahead of your court event to avoid stress and delay before your hearing.

21 October 2019

COURT 6J LEVEL 6
Before Judge Riley
10:00 AM  Harewood F C & A J
10:00 AM  Mynott J & Kelberg K & Schwarschmik-Thomas J G
10:00 AM  Nero J F & M D
10:00 AM  Vella M & Gadze D
10:00 AM  Versace M & Sharplin M
10:00 AM  Yiannatzis M & Tsimeris N

COURT 2E, LEVEL 2
Before Judge Small
10:00 AM  Milin C & M
10:00 AM  Mizzi N L & Haywood A J
10:00 AM  Parr S & Garfi F

COURT 6F LEVEL 6
Before Judge Stewart
10:00 AM  Dwyer W T & Duncan M
10:00 AM  Henderson M C & Hartnett K W
10:00 AM  Mcnab A J & A R
10:00 AM  Payne C & E & Winsor J & Mcnair M
10:00 AM  Percy B D & Stevens M J

COURT 2A, LEVEL 2
Before Judge A Kelly
9:45 AM  Bhandari P & Sandhu G
9:45 AM  Cooper C S & J A
9:45 AM  Dale S W & Wallace C L
9:45 AM  Grazules J L & Young B T
9:45 AM  Ioannou A & P
9:45 AM  Khaled R & Abdullatif H
9:45 AM  Lafranchi M & N
9:45 AM  Legudi D & Kelly J
9:45 AM  Oduwo J & Choi S
9:45 AM  Sesta S & Cassibba A
9:45 AM  Shingles L & Bradford J J E
9:45 AM  Stamenkovic A & Scott A J As Trustee Of The Bankrupt Estate Of Srjan Stamenkovic
9:45 AM  Turner S L & J J
9:45 AM  Wegner T L & Mayberry B D

COURT 2J, LEVEL 2
Before Judge Blake
10:00 AM  Agius K A & W A
10:00 AM  Basudkar N & R
10:00 AM  Chai S Y & Chin J
10:00 AM  Etherton K J & P J
10:00 AM  Valentine K A & Croad T E

COURT 6H LEVEL 6
Before Judge Boymal
10:00 AM  Mclaughlin M J L & Orr C
10:00 AM  Seidel M A & Newton J M
10:00 AM  Child Support Registrar & Perna R

COURT 2D, LEVEL 2
Before Registrar Riddiford
9:30 AM  Broad W J & Paton R L
9:30 AM  Clark W J & Watson A J
9:30 AM  Jensen J A & D P
9:30 AM  Pavia D R & Belling B
9:30 AM  Skillington M & Wuttke S E
9:30 AM  Todd J M & C M

LEVEL 5 CONFERENCE ROOM
Before Registrar Russell
2:15 PM  Ayala M & Arevalo M
21 October 2019

Before Judge Riley
COURT 6J LEVEL 6
10:00 AM  MLG1783/2019 WEIMIN YAN & ANOR v HENG ZHANG

Before Judge Burchardt
53-55 ROBINSON ST, DANDENONG
9:30 AM  MLG181/2019 LION FINANCE PTY LTD ACN 095 926 766 v LISA M. JAMIESON

Before Judge Manousaridis
COURT 6C LEVEL 6
10:15 AM  MLG2712/2017 MANISH MEHRA & ANOR v THE TRUSTEE FOR LD INCOME TRUST T/A SINGH 24 PTY LTD & ORS

Before Judge Mercuri
COURT 6D LEVEL 6
10:00 AM  MLG1075/2019 BMV19 v MINISTER FOR HOME AFFAIRS & ANOR
2:15 PM  MLG3575/2019 EBD19 v MICHAEL PEZZULLO SECRETARY OF THE DEPARTMENT OF HOME AFFAIRS

Street Address: 53-55 Robinson Street, Dandenong

Phone: 1300 352 000

21 October 2019

COURT 3, LEVEL 1
Before Judge Burchardt
9:30 AM  Doudas J & Sauvola D
9:30 AM  Hobman S & R L
9:30 AM  Yurkevich L & Bowen D L & Svenson V A & Svenson S A & P V
10:00 AM  Calderaro J J & K L
10:00 AM  Kotsch C M & M A
10:00 AM  O'Flaherty J & Ingram M E M
10:00 AM  Sihota G & J

COURT 4, LEVEL 1
Before Judge McNab
10:00 AM  Bell M & Turnbull H S
10:00 AM  Berches E & V
10:00 AM  Blatsis A & C
10:00 AM  Cameron D & Schultz B
10:00 AM  Evans J L & Johns S M
10:00 AM  Gadanec L E & S R
10:00 AM  Grant A M & Maroney C
10:00 AM  Green M S & Wilson L
10:00 AM  Hall S B & Caruso I A
10:00 AM  Mcfarlane R & Mitchell M
10:00 AM  Moran S J & Looystyn A
10:00 AM  Natecho E M & Maudo M
10:00 AM  Sampson L M & J A
10:00 AM  Symons P & Grose R
10:00 AM  Wakefield A R & Wandin R T
10:00 AM  Wandin R T & Evelyn J A
10:00 AM  Warahenage Don G S & Mannaperuma Mudiyanselage B C M
10:00 AM  Willenberg A R & V N
10:00 AM  Wood L M & Wood M L & Johnson R J & Billing C

REGISTRAR CHAMBERS
Before Registrar Kaur
9:15 AM  Joy J M & Thomas J V

Street Address: 100 Grenville Street, Ballarat

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

30 September 2019

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Bendigo Magistrates Court, 71 Pall Mall, Bendigo

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

18 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Geelong Law Courts Complex, Railway Terrace, Geelong

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

9 December 2019

There are no current matters listed

Street Address: Morwell Courthouse, 134 Commercial Road, Morwell

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

11 November 2019

21 October 2019

MORWELL CIRCUIT
Before Registrar Mathews
11:00 AM  Kennon N W F & L J
2:00 PM  Meers J T & Austin J D


22 October 2019

MORWELL CIRCUIT
Before Registrar Mathews
9:00 AM  Turner W S & P J
11:00 AM  Hibbert T & B A
2:00 PM  Warner P W & S J


23 October 2019

MORWELL CIRCUIT
Before Registrar Mathews
9:00 AM  Pain M J & Leonavicius C G

Street Address: Mildura Court House, Deakin Avenue, Mildura

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

25 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Shepparton Law Courts High Street, Shepparton

Phone: 1300 352 000

Sitting Dates:

Week commencing:

11 November 2019

There are no current matters listed

Street Address: Warrnambool courthouse at 218 Koroit Street, Warrnambool

Phone: 1300 352 000


Sitting Dates:

Week commencing:

21 October 2019

21 October 2019

WARRNAMBOOL CIRCUIT
Before Judge Harland
10:00 AM  Anderson I C & Rea R
10:00 AM  Berry M I & J
10:00 AM  Bonney C & Bizimis V
10:00 AM  Broad N S & Hooley Z R
10:00 AM  Coate-Kibeiks A & Prziovska-Kibeiks B
10:00 AM  Collins K M & G J
10:00 AM  Davey C P & Bayley K
10:00 AM  Day L J & Mclellan M S
10:00 AM  Deacon J D & Clark K H
10:00 AM  Fleming G L & J L
10:00 AM  Fletcher B D & Prime T L
10:00 AM  Gancena G & J P
10:00 AM  Grech S A & Peterson K
10:00 AM  Greene C P & A
10:00 AM  Greig E D & Lovell T R
10:00 AM  Hartrick P A & Weathers T
10:00 AM  Hawker M A & Couch W T
10:00 AM  Helman R A & C J
10:00 AM  Henry J R & Elshout A
10:00 AM  Hosking R J & Brockdorff L
10:00 AM  Hutchins E L & Ignatiadis J
10:00 AM  Johnson C M & Caveny J W
10:00 AM  Jones D J & Hamilton M F
10:00 AM  Kolosche S & Jeremy B
10:00 AM  Kort J & M
10:00 AM  Kumar R & Smith L K
10:00 AM  Lacey J T & Theodore H L
10:00 AM  Lyon A M & A P
10:00 AM  Mackay C L & Eldred S R
10:00 AM  Magilton J A & F G
10:00 AM  Masters L & J
10:00 AM  Mcdonald V J & T K
10:00 AM  Meehan J & Little A W
10:00 AM  Monagle J & Primmer T M
10:00 AM  Monti S J & Umbers G R
10:00 AM  Morrison J P & Mccombe J L
10:00 AM  Newling C R & Polglaise K
10:00 AM  Nugent J J & Newby K L
10:00 AM  O'Brien L J & Russell M S
10:00 AM  Potter C L & D C
10:00 AM  Rees A K & S W
10:00 AM  Rowett S A & Williams D J
10:00 AM  Scott J A & King B
10:00 AM  Sherbak S G & O
10:00 AM  Struhs S L & Burke B J
10:00 AM  Taylor A L & Boyd J
10:00 AM  Uebergang E R & Stanton N E
10:00 AM  Vermolen M P & Mccurdy J E
10:00 AM  Voutsinos K & N
10:00 AM  Warren B P & Tinker-Casson R N
10:00 AM  Watts T & Kilkenny N G
10:00 AM  Williams S C & J
10:00 AM  Wilson J M & Sparrow K I
10:00 AM  Wylie J S & Harradine T A


22 October 2019

WARRNAMBOOL CIRCUIT
Before Judge Harland
10:00 AM  Lane J R & Templeton Mclean M
10:00 AM  Leeming M G & Brown S J
10:00 AM  Palmer G R & Glare C P
10:00 AM  Stanley S L & M K
10:00 AM  Uebergang S M & S


23 October 2019

WARRNAMBOOL CIRCUIT
Before Judge Harland
10:00 AM  Byron S M & D G
10:00 AM  Jolly M H & Lewis K L
10:00 AM  Scott E J P & Winters Kelly M S

Street Address: Federal Circuit Court of Australia, Commonwealth Law Courts 1 Victoria Ave Perth

Phone: (08) 9268 7100

For urgent after hours applications contact the Duty Registrar on 0418 584 080

21 October 2019

Before REGISTRAR BENTER
HEARING ROOM 6.2, LEVEL 6
9:30 AM  (P)PEG165/2019 ANTHONY CRANDON GREGOR SMITH & ANOR v DAVID SIGLIN